Każdy chciałby żyć najdłużej jak to możliwe – to oczywiste, jednak nie każdy wie, że istnieją metody stylu życia, które pomogą nam żyć kilka/kilkanaście lat dłużej, jednak jakie to metody? Metody te to nie żadne zabiegi, kremy, czy tabletki na „nieśmiertelność” tylko zwykłe codziennie rutyny i nawyki, które jeśli wdrożymy, nasze życie będzie lepsze, oraz zdrowsze co w efekcie my będziemy mogli żyć dłużej i cieszyć się dłużej z życia, tak więc jakie to metody?

Metoda 1 – Dieta

Dieta to bardzo ważny czynnik, od diety zależy jak my będziemy się czuć.

To co jemy ma wpływ na to jak długo będziemy żyć, dlatego jeśli chcemy naprawdę długo żyć, warto przejść na zdrową dietę jednak jaka to zdrowa dieta? Zero cukrów?

Nie do końca, cukry są ważne, ponieważ jest to jeden ze składników odżywczych, jednak starajmy się bardzo słodkie i nie zdrowe rzeczy zamieniać, na mało słodkie przekąski (np. baton proteinowy)

Warto wprowadzać do swoich posiłków jak najwięcej warzyw i owoców, przykładowo kiedy jesteśmy głodni, zamiast sięgać po chipsy, możemy zjeść jabłko, lub banana. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, z tego, że owoce i warzywa mają właściwości, które mogą zmienić nasze samopoczucie w ciągu dnia. Istnieją specjalne diety, dzięki którym nasza skóra poprawi się, czy też będziemy mieli lepsze sylwetki, oczywiście dodając do tego treningi.

Metoda 2 – Ruch

Ruch jest równie ważny co dieta, niestety w obecnych czasach gdzie Internet i technologia przejęła kontrolę , coraz mniej dba się o ten ruch, jednak co mamy na myśli używając słowo „ruch”? Chodzi o siłownię?

Nie do końca, jeśli jesteśmy osobą która dużo pracuje w trybie siedzącym i mało się rusza, na początek wystarczy 20 minutowy spacer każdego dnia, przykładowo do pobliskiego lasu, lub parku, najlepiej tam gdzie jest dużo zieleni i natury.

Po czasie możemy się zdecydować na dłuższe spacery, lub pójść na siłownię i tam pochodzić na bieżni, bądź też wybrać się rekreacyjnie na wycieczkę rowerem.

Jeśli dużo pracujemy przy komputerze, warto co jakiś czas zrobić sobie przerwę, po to aby „wyprostować” kręgosłup, oraz aby nasze oczy mogły odpocząć od ekranu pełnego bodźców.

Metoda 3 – przerwa

Przerwy to niesamowicie ważne rzeczy w naszym życiu, o których niestety bardzo często zapominamy, jednak dokładniej o co chodzi?

W tym przypadku „przerwa” nie chodzi o to aby odejść od komputera na 15/20 minut, tylko aby odpocząć fizycznie i psychicznie od pędzącego życia, dlatego ważne jest by co jakiś czas wyjeżdżać na wakacje i móc odpocząć od pracy, social mediów i całego świata który nas otacza i przytłacza bardzo często.

XXI wiek to niewątpliwie okres kiedy życie pędzi tak szybko, oraz tak wiele się dzieje, że nasza psychika ma znaczne przeładowanie, dlatego właśnie takie ważne jest, aby po pierwsze wyjeżdżać na odpoczynek, a po drugie jak najmniej używać telefonu, by niedostarczać negatywnych bodźców.