Dzięki rozwoju technologii można wiele zyskać pod wieloma względami. Podobnie jest, gdy zdecydujemy się na sieć 5G. Co można zyskać dzięki 5G? Przede wszystkim na pewno znacznie szybsze, no i stabilniejsze połączenie sieciowe. Wielu użytkowników podkreśla także, że sieć 5G umożliwia im także znacznie krótszy czas reakcji sieci, co oczywiście przekłada się na znacznie bardziej komfortowe korzystanie z internetu. Jakie jeszcze korzyści związane są z siecią 5G?

Szybsze przesyłanie danych

Do podstawowych zalet wynikających z korzystania z sieci 5G jest na pewno możliwość znacznie szybszego przesyłu danych. Dotychczasowe sieci w stylu 4G i LTE umożliwiały przesył danych na poziomie 300 megabitów na sekundę. W przypadku sieci 5G prędkość ta wzrośnie aż do 10 gigabitów na sekundę. Jest to więc wzrost bardzo duży, ponieważ aż 40-krotny.

Większa pojemność

Kolejną z kluczowych zalet, która przemawia za siecią 5G jest pojemność. Otóż sieci LTE do tej pory umożliwiały podłączenie się około miliona urządzeń na każde 500 kilometrów kwadratowych. W przypadku sieci 5G możliwe będzie podłączenie miliona urządzeń na każdy kilometr kwadratowy. Jak więc widać, taki rozwój technologii otwiera wiele dróg na rozwój technologii w innych dziedzinach.

Znacznie mniejsze opóźnienia

Trzecią zaletą, o której warto wspomnieć w kontekście sieci 5G jest to, że ta sieć ma znacznie mniejsze opóźnienia niż poprzedniki. W przypadku sieci 4G trzeba było brać pod uwagę opóźnienia średnio o czasie 50 milisekund występujących między wysyłaniem danych a odebraniem zwrotnego sygnału. Teraz dzięki nowoczesnej sieci 5G to opóźnienie wynosi jedynie 1 milisekundę. Dzięki temu można pomyśleć o zdalnym sterowaniu różnego rodzaju urządzeniami, ponieważ opóźnienia będą po prostu znikome.