Wielu przedsiębiorców decyduje się na wzięcie kredytu firmowego, aby rozwijać firmę. Niewątpliwie otrzymane środki mogą się przydać, aby zainwestować w sprzęt i reklamę, co pozwoli zwiększyć jakość usług i zdobyć nowych klientów. Jednak na co tak naprawdę można przeznaczyć pieniądze wzięte jako kredyt na firmę?

Kto może zaciągnąć kredyt firmowy?

Zanim przejdziemy do zagadnienia związanego z wydawaniem pieniędzy otrzymanych w kredycie na firmę, pierw wyjaśnijmy sobie kto w ogóle może takie zobowiązanie zaciągnąć. Otóż kredyt firmowy może zostać udzielony osobom fizycznym, które prowadzą gospodarczą działalność, spółkom (cywilnym, jawnym, partnerskim, z ograniczoną odpowiedzialnością, akcyjnym, komandytowym itd.) oraz rolnikom.

Powyżej wymienione podmioty często zaciągają firmowe kredyty, ponieważ dzięki temu mogą wykorzystać te pieniądze na spłatę obecnych zobowiązań, czy też mogą przeznaczyć rozwój firmy na start. Jako, że kredyt na firmę można uzyskać na dość dobrych warunkach, to rozwiązanie to jest bardzo popularne wśród przedsiębiorców.

Przeznaczenie środków finansowych pochodzących z kredytów gotówkowych na firmę

W momencie, gdy będziemy chcieli zaciągnąć kredyt firmowy musimy pamiętać, że środki możemy przeznaczyć w zasadzie na dowolny cel, który jest powiązany z działalnością gospodarczą, którą prowadzimy. Oprócz tego można złożyć również wniosek o konsolidację kredytów firmowych, czy też innych zaległości bankowych. Pieniądze mogą być również wykorzystane w celu spłaty faktur, które zalegają oraz na spłatę wydatków bieżących.