Masz zamiar nauczyć się nowego hobby i Twój wybór padł na wędkarstwo? A może szukasz ciekawego pomysłu na prezent i dlatego interesują Cię ciekawe książki o wędkarstwie? Niezależnie od powodu na pewno warto zaznajomić się z naszą listą polecanych książek dla początkujących, jak i zaawansowanych wędkarzy.

1. Wędkarstwo polskie A. Paruzel.

Ta książka zawiera informacje o tym czym różni się wędkarstwo spinningowe od spławikowego, no i gruntowe od muchowego. Książka również zawiera techniki łowienia, jak i opis ryb. Po przeczytaniu tej książki łowienie ryb w różnych okolicznościach z pewnością będzie bardziej obfite, a na koniec wędkowania będziemy cali obłowieni w ryby.

2. Atlas ryb polskich B. Wziątek.

Ta książka podobnie jak pozostałe książki wędkarskie w tym zestawieniu jest o rybach, jak i o osobach, które chcą zostać wędkarzami. Książka posiada liczne ilustracje z rybami, a jest aż ich 140 gatunków, które występują w polskich wodach.

3. Wędkarstwo dla początkujących i zaawansowanych G.Armin

Poradnik napisany przez praktykującego wędkarza, który krok po kroku opisuje i wprowadza początkujących wędkarzy w wiedzę o wędkowaniu, a zaawansowani wędkarze znajdą tylko potwierdzenie o własnej pasji i doświadczeniu i obserwacji gatunków ryb, jak i o akcesoriach i wędkowaniu.

Wszystkie książki polecane są początkującym wędkarzom, jak i doświadczonym wędkarzom. Każdy znajdzie coś dla siebie, a z powyższymi poradnikami, atlasem, jak i książką, która wciągnie na cały wieczór, na pewno będziemy mogli skuteczniej łowić ryby. Książka może również być świetnym pomysłem na prezent dla początkującego wędkarza.