Od pewnego czasu przyjęło się mówić, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Dziś już wiadomo, że jest to raczej często powielany mit niż jakaś objawiona prawda. Mimo to i tak warto poznać pomysły na najlepsze zdrowe śniadania, które możemy samodzielnie przyrządzić przed pracą lub po prostu każdego poranka. Jakie są to pomysły? Sprawdźmy to!

Omlet na słodko

Ten przepis od dawien dawna krąży w społeczności osób, które uczęszczają na siłownie i po prostu zdrową się odżywiają. Oczywiście ten posiłek na słodko składa się wyłącznie ze zdrowych składników. W internecie znajdziemy przepisy na różne odmiany tego posiłku. Jest to na tyle uniwersalny przepis na śniadanie, że bez problemu każdy znajdzie coś dla siebie. Szczególnie, że można zastosować tutaj różne dodatki na górę omleta w postaci owoców czy też jogurtów.

Jajecznica z suchą szynką

Czy istnieje lepszy pomysł na śniadanie na słono aniżeli jajecznica z suchą szynką? Wydaje się, że raczej nie. Szczególnie doceniają ją wszyscy Ci, którzy trenują z rana. Po porannym treningu taka jajecznica jest naprawdę smaczna i w zasadzie jest jednym z niewielu posiłków, który potrafi nas do końca nasycić. Dlatego jest tak chętnie wybieranym pomysłem na śniadanie przez mężczyzn, którzy wykonują ciężkie poranne treningi.

Owsianka z owocami

Na koniec nie mogło zabraknąć jednego z najbardziej popularnych pomysłów na śniadanie wśród kobiet. To właśnie owsianka z owocami jest pomysłem na śniadanie, który upodobali sobie kobiety. Nie dość, że jest pożywna, to dzięki dodatkom w postaci owoców można co chwilę zmieniać jej smak. Dlatego jest to pomysł na śniadanie, który naprawdę nigdy się nie znudzi.