Jak co roku tak samo i teraz sporo mówi się o tym, że Robert Lewandowski może zmienić klub. Na ten moment z pewnością jednym z głównych faworytów do pozyskania Polaka na pewno jest hiszpańska FC Barcelona. Co więcej, mówi się, że Polak mógłby tam zarabiać naprawdę dobre pieniądze i obie strony są zainteresowane tym transferem. Jednak czy aby na pewno mi pomogą do niego dojść? Wydaje się, że na razie są to jedynie spekulacje.

Świetna forma Lewandowskiego w Bayernie od kilku lat

Przypomnijmy że Robert Lewandowski od kilku lat jest jednym z najlepszych zawodników na świecie. Świetnie spisuje się w drużynie Bayernu Monachium, ale swoje umiejętności podkreśla także i w reprezentacji Polski.

I oczywiście nie dziwne, że sprawia on tak spore zainteresowanie na rynku transferowym. Już znacznie wcześniej mówiło się, że Polak był przymierzany do Realu Madryt, jednak tak naprawdę pomimo wielkiego zainteresowania nigdy nic nie zostało sfinalizowane.

Przejście Polaka do FC Barcelony teraz jednak wydaje się bardzo prawdopodobne przede wszystkim z tego względu, że Polakowi kończy się kontrakt. Chociaż z drugiej strony FC Barcelona również nie ukrywa, że jest zainteresowana pozyskaniem nowego zawodnika. I to nawet pomimo tego, że obecnie w ataku FC Barcelony świetny sezon rozegrał Pierre-Emmerick Aubameyang.

Czy Robert Lewandowski pasuje do FC Barcelony?

Niektórzy podważają tezę dotyczącą tego, czy aby na pewno Robert Lewandowski dobrze wpisuje się w styl gry FC Barcelony. Jednak na razie chyba nie ma sensu o tym dyskutować, ponieważ przede wszystkim obie strony muszą dojść do porozumienia. Przypomnijmy, że obecnym trenerem FC Barcelony jest były piłkarz tego klubu, no i legendarny zawodnik, a więc Xavi Hernandez.