Liczba unikalnych użytkowników odwiedzających stronę internetową lub sklep online jest niezadowalająca? A może po prostu chcesz zainwestować w rozwój biznesu online i planujesz to zrobić właśnie poprzez pozycjonowanie strony www? Na pewno na początku warto wykonać audyt SEO, aby w ogóle poznać mocne i słabe strony witryny internetowej. W tym artykule omówimy proste kroki do skutecznego audytu strony internetowej. Na czym powinieneś się skupić w pierwszej kolejności?

Czym jest audyt SEO i dlaczego warto go wykonać?

W dzisiejszych czasach prowadzenie własnej strony w przypadku prowadzenia biznesu to podstawa – pisaliśmy o tym już w artykule tutaj. Audyty SEO witryn internetowych to systematyczna analiza wszystkich elementów witryny, które wpływają na jej pozycję na stronach wyników wyszukiwania (SERP). Te elementy obejmują zawartość witryny, projekt, linki i inne. Audyt SEO to pierwszy krok w każdej kampanii optymalizacyjnej. Ważne jest, aby wiedzieć, czego szukać i jak to zidentyfikować.

 1. Przeprowadź listę kontrolną audytu witryny — ten krok polega na zrozumieniu obecnych mocnych i słabych stron witryny, zidentyfikowaniu problemów i ustaleniu celów do poprawy.
 2. Przeprowadź listę kontrolną analizy witryny — ten krok dotyczy oceny użyteczności witryny, jej wyglądu, jakości treści i współczynników konwersji.
 3. Zidentyfikuj mocne i słabe strony konkurencji — ten krok polega na zrozumieniu, z czym konkurujesz na rynku z konkurentami, których witryny mają wyższą pozycję niż Twoja. Musisz wiedzieć, co robią dobrze, abyś mógł zrobić to lepiej.

o analizie strony www

Osoby bez doświadczenia w branży IT będą miały zapewne problem, aby samodzielnie wykonać audyt SEO. Jednak niewątpliwie nauka, zdobywanie wiedzy i praktyczne jej zastosowanie to jedyny sposób na to, aby przeprowadzić darmowy audyt SEO. W przeciwnym wypadku będziemy musieli skorzystać z pomocy fachowców. Jednak jeśli np. interesuje nas profesjonalny audyt SEO sklepu, to na pewno warto zainwestować w taki proces i mieć pewność, że analiza SEO została wykonana w należyty sposób.

Jakie są najlepsze strony internetowe do przeprowadzania audytu stron internetowych?

Jeśli chodzi o audyt stron internetowych, w Internecie dostępnych jest wiele bezpłatnych narzędzi. Właściciele witryn i firmy powinni zawsze kontrolować swoją witrynę, aby upewnić się, że spełniają potrzeby swoich klientów. Jest to również okazja dla firm, aby ocenić, czy muszą wprowadzić jakieś zmiany lub ulepszenia.

Podczas przeprowadzania audytu witryny jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić, jest sprawdzenie szybkości witryny, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na rankingi w wyszukiwarkach i współczynniki konwersji. Dostępnych jest kilka narzędzi, które mogą Ci pomóc w tym zadaniu, takich jak Google PageSpeed Insights lub Pingdom Website Speed Test. W przypadku zastosowania tych narzędzi analiza SEO cena nie zmienia się, ponieważ są one darmowe. Wystarczy wpisać adres URL, a te narzędzia zrobią wszystko za nas.

Audyt strony www jest przeprowadzany poprzez analizę wydajności Twojej witryny z różnych perspektyw, w tym:

 • Struktura linków wewnętrznych
 • Zewnętrzna struktura linków
 • Treść witryny
 • Projekt i układ strony
 • Jakość i optymalizacja kodu HTML
 • Szybkość witryny

Jak przeprowadzić audyt SEO strony internetowej

analiza strony sklepu www

 

Audyt strony internetowej to proces analizy strony internetowej w celu zidentyfikowania i poprawy jej SEO. Można to zrobić ręcznie lub za pomocą oprogramowania do audytu SEO. Niektórzy zlecają usługi SEO na zewnątrz i wtedy to profesjonalna firma wykonuje dla nich audyt strony internetowej. Tutaj jednak wiele osób na pewno zada pytanie w stylu: „ile kosztuje audyt seo?”. Ceny za analizę strony www uzależnione są od wielu czynników. Najlepiej jest znaleźć renomowaną firmę w tej branży a następnie zapytać o wycenę, ponieważ ceny i tak są dynamiczne i dość szybko się zmieniają.

Dlaczego warto przeprowadzić audyt strony internetowej?

Audyt strony internetowej ma kluczowe znaczenie dla zrozumienia potrzeb Twojej witryny, aby uzyskać lepszą pozycję w wyszukiwarkach, co z kolei doprowadzi do większego ruchu i sprzedaży dla Twojej firmy. Przeprowadzenie audytu witryny pozwoli również zidentyfikować wszelkie potencjalne luki, które mogą wpłynąć na ranking witryny i jakość treści, takie jak zduplikowana treść, uszkodzone linki lub brakujące metainformacje.

Audyt SEO to ważny krok, który należy podjąć, gdy chcesz poprawić pozycję swojej witryny w rankingu i widoczność na stronach wyników wyszukiwania (SERP). Dobry audyt SEO może pomóc w zidentyfikowaniu problemów, które negatywnie wpływają na wydajność witryny i zapewnić plan ich rozwiązania.

Czym powinien cechować się dobrze przeprowadzony audyt strony internetowej www?

Dobry audyt SEO identyfikuje:

 • Jakie treści w Twojej witrynie nie są zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek?
 • Jakie treści w Twojej witrynie mają zduplikowane tytuły lub opisy?
 • Jakich słów kluczowych brakuje w treści?
 • Które strony nie zawierają linkowania wewnętrznego i wiele więcej.