Gry planszowe to znakomita rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dla młodzieży oraz dorosłych. Nie ma osoby, która nie emocjonowałaby się rozgrywką w „Catan” czy „Wsiąść do pociągu”.

W tym krótkim artykule opiszemy kilka przykładów ciekawych gier planszowych.

1. „Catan”

Jest to gra strategiczna. Trzeba budować drogi, osady i miasta na mapie, z której pozyskuje się różnego typu złoża: zboże, glinę, kamień, drewno, wełnę. Chodzi o to, by uzbierać dziesięć punktów. Dodatkowe punkty otrzymuje się za najdłuższą drogę czy za zgromadzenie trzech określonych kart rozwoju – Rycerzy.

Gra jest dość prosta, nie zmienia to faktu, że jest bardzo wciągająca i zapewnia masę rozrywki. Nie jest to tylko gra losowa, trzeba w niej także myśleć i tworzyć jak najlepsze strategie – dopiero to pozwoli nam na wygraną.

2. „Wsiąść do pociągu”

Jest to gra familijna, choć równie dobrze sprawdzi się na imprezach. W tej grze mamy różne mapy: Europy, Azji czy też Stanów Zjednoczonych. Budujemy na nich trasy pociągów.

Mamy swoje zadania, które musimy zrealizować, by otrzymać odpowiednią ilość punktów, oprócz tego możemy też budować swoje trasy zupełnie w innych miejscach, psując przy tym szyki współgraczom. „Wsiąść do pociągu” to niezwykle popularna gra – nie bez powodu! Bardzo wciąga, zapewnia niezapomnianą rywalizację i wspaniałą rozrywkę.

3. „Dixit”

To gra, którą zna praktycznie każdy miłośnik gier planszowych. Polega ona na tym, że mamy w talii kilka bardzo dziwnych, często śmiesznych obrazków – i w każdej turze my albo przeciwnik daje hasło odnośnie jednego ze swoich obrazków, a przeciwnicy muszą wytypować swoje karty, które odpowiadają temu hasłu, a potem wytypować ten obrazek, który według nich należy do gracza, który wymyślał hasło.

Brzmi trochę skomplikowanie? Na szczęście w trakcie gry wszystko staje się proste. „Dixit” to gra rozbudzająca kreatywność i wyobraźnię. Bez wątpienia każdy choć raz powinien w tę grę zagrać i przekonać się, jakie dziwne skojarzenia przyjdą mu do głowy.

Interesujące artykuły dotyczące sposobów na spędzanie czasu i nie tylko, znajdziesz w serwisie: https://goraco.pl/.