Skok na bungee to z pewnością jedne z najbardziej ekstremalnych przeżyć. Jest to skok w specjalne przygotowanej uprzęży.

Najczęściej skacze się z mostu, wysokiego budynku lub specjalnie przygotowanej konstrukcji. Aby w pełni wykorzystać tą formę rozrywki należy w sposób świadomy podejść do całego procesu. Sam skok to jedynie kilka sekund, jednak czas przygotowań oraz emocje mu towarzyszące z pewnością pozostaną w pamięci na długie lata. Dlatego właśnie skok na bungee może być świetnym prezentem dla fanów adrenaliny i mocnych wrażeń.

Czy skok na bungee jest bezpieczny?

Jest to sport ekstremalny, należy więc być świadomym ewentualnych zagrożeń płynących z jego uprawiania. Podstawową zasadą, która gwarantuje bezpieczną rozrywkę, jest skakanie jedynie pod okiem doświadczonych oraz posiadających niezbędne uprawnienia instruktorów.

Uprzęże przeznaczone do skoków posiadają nie jedno, a aż dwa zabezpieczenia, liny zabezpieczające skoczków, poddawane są specjalnym testom, a ich wytrzymałość potwierdzona jest certyfikatami. Poza doborem odpowiedniego miejsca do skoku, niezwykle ważne jest też świadome podejście do kwestii własnego zdrowia. Istnieje kilka przeciwskazań zdrowotnych, do odbycia skoku.

Są to między innymi choroby serca, ciąża, wysokie ciśnienie lub dawne urazy kręgosłupa. W razie nawet najmniejszych wątpliwości należy przed zdecydowaniem się na skok zasięgnąć opinii zaufanego lekarza.

Więcej o ciekawych aktywnościach fizycznych przeczytasz w portalu: https://www.niecodzienne.pl/.

Gdzie wybrać się na skok na bungee?

Skok z wieży, mostu, wiaduktu lub budynku to atrakcje, które znajdują się w większości dużych miast w Polsce. Warto jednak uważnie śledzić lokalne wydarzenia, gdyż coraz popularniejsze stają się skoki ze specjalnych dźwigów. Takie konstrukcje często pojawiają się na imprezach jak festyny, czy juwenalia.