Marzy Ci się posiadać chociażby ułamek umiejętności, którymi mogą pochwalić się zawodowi fighterzy mieszanych sztuk walki? A może po prostu Twoją pasją od urodzenia jest sport i teraz przyszedł czas na to, aby spróbować sztuk walk? Niezależnie od powodów, dla których chcesz zacząć uprawiać sztuki walki, na pewno warto pierw zaczerpnąć wiedzy teoretycznej, aby potem móc bezpiecznie i rozsądnie zacząć trenować w rzeczywistości.

Opanuj podstawy sztuk walki

Niewątpliwie sztuki walki, a tym bardziej MMA są jedną z najbardziej zaawansowanych dyscyplin w ogóle w całym świecie sportowym. Dlatego tutaj do trenowania trzeba po prostu podejść z głową. Jakiekolwiek nieprzemyślane treningi mogą skończyć się po prostu źle. W MMA trzeba znać się tak naprawdę aż na trzech płaszczyznach, aby być w pełni rozwiniętym zawodnikiem. I niewątpliwie nauka techniki jest tutaj kluczowa. Szczególnie na początku, aby potem w późniejszych fazach treningu mieć po prostu już wypracowane prawidłowe nawyki.

Nauka w domu a w profesjonalnym klubie

Osoby chcące zacząć trenować sztuki walki niewątpliwie powinni zacząć to robić pod okiem specjalisty i fachowca. O ile nauka w domu i szlifowanie różnych elementów jest możliwe samodzielnie, o tyle jednak na początku powinniśmy być pod okiem specjalisty. Dlaczego? Ponieważ zawodnik musi na początku poznać technikę, aby poprawnie wyprowadzać ciosy i żeby odpowiednio walczyć w parterze. Bez tego nie będzie mógł przejść do kolejnego etapu. A trenując w domu jest ryzyko tego, że po prostu nauczymy się niepoprawnej techniki, a potem wypracowane schematy zostaną już z nami na lata i będzie ciężko się ich pozbyć.