Każdego dnia na internetowych forach poruszane są tematy dotyczące słabego internetu, a więc po prosty zbyt słabego połączenia internetowego. Użytkownicy narzekają nie tylko na wysyłanie danych, ale przede wszystkim na pobieranie danych. Dlatego dziś nieco więcej powiemy sobie na temat jakości połączenia internetowego oraz o sposobach, które pozwolą nam poprawić funkcjonowanie internetu.

Problem z połączeniem internetowym

Jakość Internetu to dosyć częsty problem, a raczej słaba jakość Internetu, jednak zdarza się dość często wśród użytkowników komputerów, jednak jak można mu zaradzić?

Wielu z nas potrzebuje Internetu do codziennych spraw, takich jak sprawdzenie poczty, zamówienie nowych ubrań, bądź załatwienie pewnych formalności, jednak są ludzie, którzy Internet wykorzystują w nieco innych sposób, przykładowo grając w gry ze znajomymi (gry online), bądź chcą obejrzeć na komputerze swój ulubiony film, lub serial w wysokiej rozdzielczości, dlatego właśnie możemy zmienić ustawienia, dzięki którym nasz Internet będzie pracował szybciej i będzie lepszej jakości, jednak jak to zrobić?

Sposób na lepszą jakość internetu

Na początku wpisujemy w pasek wyszukiwań – „menedżer urządzeń” następnie wybieramy „karta sieciowa” kiedy wybraliśmy to, kolejnym krokiem jest wybranie opcji „zaawansowane” wtedy już tylko zostanie nam odnalezienie „agresywność mobilna” i wybrać „najwyższa”

Mamy też drugą opcję, jednak jak ją zrobić?

Powtarzamy czynność menedżer urządzeń -> karta sieciowa -> zaawansowane, jednak tutaj odnaleźć „przyśpieszenie przepustowości” ostatnim krokiem to oczywiście włączenie tej opcji i zaakceptowanie wszystkich dokonanych zmian. Po zrobieniu wszystkiego, możemy cieszyć się lepszą jakością Internetu.