Zakładając własny biznes osoba początkująca musi liczyć się z tym, że będzie to nie lada wyzwanie. Jednak na rynku jest wiele przydatnych narzędzi, które mogą ułatwić pracę. Każda pomoc, każda aplikacja i wszystko inne co przyda się podczas pracy na pewno będzie mile widziane. Sprawdźmy więc jakie aplikacje będą przydatne wkraczając we własny biznes.

Aplikacje przy prowadzeniu firmy

Niewątpliwie aplikacje powinny pomóc nam w organizacji zespołu, zarządzanie finansami i pilnowaniu terminów – a więc we wszystkim, w czym na samym początku nie mamy zbytnio dużej wiedzy i doświadczenia.

Zakładając, że na początku finanse są ograniczone, możemy zacząć od tak zwanego „biura w kieszeni”, czyli sytuacji, kiedy to wszystko zawarte w smartfonie. Każdy przedsiębiorca na pewno wie, że w prowadzeniu własnego biznesu potrzeba cierpliwości oraz dociągnięcia do swojego celu. Małymi krokami możemy stworzyć coś własnego, co z biegiem czasu może poskutkować sukcesem.

Jakie aplikacje przydadzą się podczas prowadzenia firmy?

Mało przedsiębiorców wie, że na rynku znajdziemy mnóstwo przydatnych aplikacji do prowadzenia firmy. Na samym początku na pewno korzystałeś z poczty elektronicznej i notatnika, dlatego możesz nie zdawać sobie sprawy jakie aplikacje są dostępne.

W systemie operacyjnym Android możemy znaleźć dużo ciekawych aplikacji przydatnych dla małych firm i nie tylko. O jakich aplikacjach dokładnie mowa?

Evernote (zapisywanie notatek)
Cloud print ( ułatwiony dostęp do drukarek i innych urządzeń wielofunkcyjnych)
-Wave (proste zarządzanie finansami)
-Adobe scan (księgowość na wyciągnięcie ręki)
-Cash Notify (kontrola budżetu i przepływu pieniędzy)
-Asana lub Trello (zarządzanie wszelkimi zadaniami w pracy)
-Toggl (monitorowanie czasu pracy)
-WhatsApp lub skype (ułatwiona komunikacja z pracownikami i nie tylko)

Lista aplikacji może być oczywiście o wiele większa. Wszystko zależy od tego, czego dokładnie potrzebujemy i oczekujemy. Jednak niepodważalnym faktem jest to, że z takimi aplikacjami prowadzenie własnej działalności staje się o wiele prostsze. Koniecznie sprawdź więc powyższe aplikacje mobilne, które naprawdę warto mieć na swoim telefonie. Z pewnością ułatwi nam to organizację na samym początku tworzenia czegoś znacznie większego.